Субота, 17.04.2021, 03:25
Вітаю Вас, Гість


 Зимові розваги


Як добре, що настала зима! Чистий сніжок, морозець, слизькі крижані гірки піднімають нострій. Сніг – це найголовніше. Можна стільки різноманітних ігор вигадати! І взагалі, зимові забави – це окрема тема. Недаремно діти так люблять зимові прогулянки. 
Вранці Маруся прокинулася і здивувалася: чого це в кімнаті так світло? Підбігла до віконця й ойкнула. На вулиці все біле-біле. «Мамо, мамо! На вулиці сніг випав! А ми гуляти підемо? А санки візьмем? А сніговика будемо ліпити? А рукавиці дістанемо?» – поставила Маруся мамі безліч питань.

Максимко теж снігу зрадів. Можна буде із хлопчиськами у дворі фортецю сніжну побудувати та у сніжки пограти. А Мишко ще не знав, зрадів він чи ні. Сніг з вікна на манну кашу був схожий, і Мишкові дуже було цікаво, солодкий він чи ні.

Малятам 2 – 4 років для прогулянок узимку потрібні лопатки, формочки для пасочок, відра. Тільки для снігу, на відміну від піску, потрібні лопатки більшої місткості з бічними бортиками і без них. Ручка не повинна бути тонкою або занадто довгою, щоб у рукавицях і комбінезоні зручно було копати; добре, якщо вона не буде сковзати.

Відро і формочки для снігу повинні бути більшими за розміром, ніж для піску. Для малят буде цікаво грати набором із відер різного розміру, які вставляються одне в одне; їх зручно носити і перевертати двома руками.

Пасочки з мокрого снігу добре тримають форму. Фігурки, які вийдуть, можна розфарбовувати фарбами, як заманеться. Тільки не забудьте захопити із собою фарби в баночках, губки або широкі пензлики.

Сніг – чудовий матеріал для експериментів і спостережень. Наберіть із дитиною відро снігу і принесіть його додому. Звичайно ж, сніг поступово розтане. А малюк побачить своїми очима, як тепло перетворює сніг на воду. Не поспішайте цю воду виливати. Просто візьміть це відро із собою на вулицю наступного дня якщо погода буде морозною). Вода перетвориться на лід до кінця прогулянки, що здивує Вашу дитину. За бажанням можете провести експеримент із випаровуванням цієї води: вдома кілька днів відзначайте рівень рідини, що залишилася.

Узимку з неба падають гарні сніжинки. Діти люблять ловити їх і розглядати на долоньці. Ідучи на прогулянку, поклад1ть до кишені лупу. Крізь неї малятам буде цікаво розглядати візерунки та вигадливі форми сніжинок, спостерігати, як вони тануть на теплій долоні

Якщо, на радість дітям, на вулиці випав сніжок, самий час кататися з гірки. Робити це можна не тільки на санках, але й на щільних аркушах картону, тазиках і спеціальних «льодянках». Таке приладдя для катання з гірок стануть у пагоді для дітей старше 4 років. Найзручнішими і найбезпечнішими для малят є пластмасові приладдя, у вигляді плоского яблука з однією ручкою або невеликого «блюда» трикутної форми із заглибленням. Після 6 років дитина цілком упорається із великою круглою металевою «льодянкою» (діаметром біля метра). Металева тарілка під час спуску з гірки може розвинути більшу швидкість і обертається під час руху. Для того, щоб утриматися на ній, від дитини потрібна спритність і відмінна координація рухів.

Дівчатка обожнюють брати із собою на прогулянку улюблених ляльок у будь-яку пору року. Добре, якщо лялька буде одягнута по погоді та у неї будуть свої невеликі санки. Дитині буде цікавим катати свою улюбленицю. Це чудова можливість не переривати сюжетну гру, а перенести и на вулицю.Дитячі зимові ігри під час прогулянки


Чия снігова грудка найбільша?

Розподіліть дітей на пари, Якщо у Вашій компанії є зовсім маленькі дітлахи, то їх краще поставити в пари із дорослими. За командою всі починають катати свою снігову грудку. Перемагає та пара, чия грудка виявилася найбільшою.


Обжени!

Поставте псред учасниками сніжні грудки однакового розміру. За сигналом гранці повинні котити свої снаряди до фінішу. Виграє той, хто першим пройде дистанцію (фінішує).


У різні сторони.

А цей смішний конкурс потрібно проводити із санками. На санки сідають два гравці однієі команди. Але сідають вони... спиною один до одного. Завдання: якнайшвидше дістатися фінішу, відштовхуючись тільки ногами (один гравець їде обличчям до фінішу,інший – спиною).


Тягнемо-потягнемо.

Поставте пари санчат на відстані 3 – 4 метри. Два гравці сідають на них обличчям один до одного і беруть у руки мотузки санок суперника. Між санчатами креслять лінію. За сигналом гравці починають тягги мотузку на себе, допомагаючи собі ногами. Виграє учасник, що перетягнув суперника через рису на свою територію.
   Тепер на одні санчата сідають гравці різних команд. Завдання гравця, що сидить по ходу санчат, – перетнути фінішну риску. Завдання його суперника – не дати йому цього зробити. На виконання відводиться три хвилини.


Влучні стрілці.

Якщо дітей багато, можна розподілити їх на 2 команди. Накресліть на стіні вдома або на заборі мішені для кожної команди. А тепер нехай суперники починають укидати мішень сніжками. Бали нараховуються за кількістю сніжків, що влучили в мішень,

Найцікавіша зимова забава – ліплення сніговиків. Зі сніговиками теж можна вигадати безліч цікавих конкурсів. Наприклад...

Чий сніговик вищий?

Дайте дітям завдання ліпити сніговиків. Ліпити можна поодинці, парами або командами. А у фіналі зміряйте, чий же сніговик виявився вищим за інших?


Штурм

На сніжному майданчику визначте лініями два міста на відстані 30 – 35 кроків один від одного. Розподілиться на дві команди. Гравці однієї команди будугь бігти, гравці іншої – квацати їх сніжками. Бігуни займають місто, капітан відправляь iх до іншого міста, а квачі, стоячи з боків майданчика намагаються влучити сніжками в тих, хто біжать Кожне влучення - 1 бал. Коли всі перебіжать. порахуйтс бали. Потім команди міняються ролями. Отже, ця гра - своєрідне двоєборство: змагання на спритність і влучність.В верх страницы

В низ страницы