Субота, 17.04.2021, 03:14
Вітаю Вас, Гість

Жмурки

Діти часто й охоче грають у піжмурки, особливо малолітні, так як гра ця дуже проста. Місцем для неї обирають велику, простору кімнату або чистий двір.
Діти вибирають з-поміж себе одного, накладають йому на очі пов’язку, користуючись чистим носовою хусткою або т. п. За цим сигналом, що беруть участь у грі кидаються в різні боки, а хлопчик з пов’язкою на очах, що стоїть серед двору або кімнати, намагається впіймати кого -небудь з втікачів.
Попався міняється з ним ролями, тобто йому накладають пов’язку на очі і він, у свою чергу, намагається також піймати кого-небудь з товаришів.
Діти повинні під час бігу все-таки слідкувати, щоб той з них, у якого очі зав’язані, не наткнувся на який-небудь предмет; при вигляді небезпеки вони попереджають криком: "вогонь”!

Вовк у колі

Кількість беруть участь може бути як завгодно велике. Діти збираються на просторому подвір’ї або у великій класній кімнаті.
На підлозі чи землі окреслюють коло і, вибравши за жеребом з-поміж себе вовка, поміщають його всередині окресленого кола.
Які беруть участь у грі діти вриваються в коло і намагаються вибігти з нього, не будучи заплямовані вовком, який намагається з усіх сил заплямувати їх.
Потерпілий міняється ролями з вовком і стає на його місце в коло. Гра ця – не складна, що доставляє дітям велику розвага. Головний елемент, що входить до неї – бег.

ЗОРЯ-ЗОРЯНИЦЯ


Діти всією групою стають у коло, руки тримають за спиною. Веду­чий — він «зоря» — ходить позаду зі стрічкою і говорить:


Зоря-зорянщя —
Червона дівиця —
Полем ходила,
Ключі загубила.
Ключі золоті,
Стрічки блакитні,
Підбори підбиті —
По воду пішла.


З останніми словами він обережно кладе стрічку на плече одному з гравців, який, помітивши це, швидко бере стрічку, і вони обидва біжать у різні боки по колу. Той, хто залишиться без місця, стає «зорею».


БДЖІЛКИ ТА ЛАСТІВКИ


У групі дітей за допомогою лічилки вибирається ластівка.


Раз, два, три, чотири, п 'ять —
Вийшов зайчик погуляти.
Як нам бути? Що робити?
Треба зайчика ловити.
Знову будем рахувать:
Раз, два, три, чотири, п 'ять.
Всі інші учасники гри—бджоли. 
Бджоли літають галявиною і наспівують:
Бджілки літають,
Медок збирають!
Зум, зум, зум!
Зум, зум, зум!У цей момент ластівка сидить у своєму гнізді і слухає їх пісеньку. По закінченні пісеньки вона каже: «Ластівка встане, бджілку впіймає!» Із останнім словом вилітає із гнізда і ловить бджіл. Піймана бджілка стає ластівкою. Так гра повторюється кілька разів.В верх страницы

В низ страницы