Субота, 17.04.2021, 02:47
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Березень » 16 » Адаптація дитини раннього віку в ДНЗ!
13:11
Адаптація дитини раннього віку в ДНЗ!

Настає такий час у житті дитини, коли вона переступає поріг дитячого садка. Адаптація - це пристосування організму до нової ситуації, а для дитини дитячий садок, поза сумнівом, є новим, ще невідомим простором, із новим оточенням і стосунками. Чи у всіх дітей однакова поведінка при вступі в садок? Ні. Одні діти впевнені, вибирають гру, йдуть на контакт із дітьми й дорослими, інші-менш упевнені, більше спостерігають, ще інші - виявляють негативізм, небажання йти у групу, відхиляють всі пропозиції, бояться відійти від батьків, голосно плачуть. Причини такої поведінки різні: це і відсутність режиму вдома, й невміння гратися, й несформованість навичок самообслуговування. Однак основна причина - недостатній досвід спілкування з однолітками і дорослими. Процес пристосування (адаптації) до дитячого садка проходить індивідуально. Середній строк адаптації дітей раннього віку - 7-15 днів, молодшого дошкільного віку - 2-3 тижні. Виокремлюють такі ступені адаптації: легкий - поведінка дитини нормалізується протягом 10-15 днів; середній - дитина худне, хворіє, але не важко, без ускладнень (15-30 днів); важкий - триває від 2 місяців і більше (патологічна адаптація). Якщо малюка заздалегідь привчили до режиму дня, який чекає на нього в дошкільному закладі, якщо він уміє проситися в туалет, готовий до непротертої й різноманітної їжі, вміє гратися іграшками, цікавиться ними, здатен хоча б до короткочасного контакту з іншими дітьми, не боїться їх, з довірою ставиться до вихователя, то більшості проблем, пов'язаних з адаптацією, у нього не виникне.


Щоб процес адаптації не затягувався, необхідно:

1.    Поступово виробляти звичку дотримуватись певного режиму дня, схожого до режиму в дошкільному закладі.

2.    Формувати навички самообслуговування: самостійно їсти, одягатися, мити руки і вмиватися, проситися в туалет, складати іграшки тощо.

3.    Розвивати навички спілкування з однолітками і дорослими, поступово розширювати коло знайомств малюка.

4.    Організовувати позитивне емоційне спілкування дитини з вихователем, давати позитивні настановлення, підтримувати бажання дитини йти в дитячий садок, розповідати якомога більше позитивного про садок, говорити дитині, що вона вже доросла, а дорослі діти ходять у дитячий садок, придумати ритуал прощання з дитиною, зустрічати її з посмішкою.

5.    Заздалегідь познайомити дитину з групою, показати його шафу для одягу, ліжечко, іграшки, познайомити з вихователем.

6.    У перші дні - короткочасне перебування дитини у групі ( 1-2 години), потім цей час поступово збільшується. Необхідно гуляти на майданчику після відвідування садка, приводити дитину не лише на денну прогулянку, а й на вечірню. Таким чином дитина встигає більше дізнатися про життя в дошкільному закладі, а головне - вона бачить, як за всіма дітьми приходять батьки і забирають їх додому: ніхто не залишається у дитячому садку. З кінця другого тижня дитину вже можна лишити на цілий день.

7.    Повідомити вихователя про особливі звички дитини.

8.    Давати із собою улюблену домашню іграшку.

9.    Розширювати коло близьких людей, які приводитимуть дитину до дитячого садка (мама, тато, бабуся, дідусь, тітка, дядько). Це полегшить процес прощання.

10. Грати з дитиною ігри, спрямовані на розширення кола спілкування, вироблення впевненості, зняття страху, тривожності ( "Давай познайомимось із лялькою", "Я-хороший", "Пограємо в дитячий садок".)

Така робота сприяє легшій адаптації дитини до умов дошкільного закладу, зміцнює резервні можливості її організму.


При вступі дитини до дошкільного закладу необхідно мати із собою:

1.    Копію свідоцтва про народження дитини.

2.    Обхідний лист лікарів з дитячої поліклініки, обстеження на ентеробіоз.

3.    Карту щеплень.

4.    Зошит на 20 листів для заведення медичної картки.

Переглядів: 2687 | Додав: Ksusha_Zuhra | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
В верх страницы

В низ страницы