Субота, 17.04.2021, 03:18
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Квітень » 11 » Всі діти генії!!!!
21:10
Всі діти генії!!!!

Всі діти народжуються геніями. Просто геніальності бувають різними, а ми, батьки, не в змозі цього зрозуміти і прийняти. Особливо нам важко це зрозуміти і прийняти, якщо наша дитина - інший, ніж самі ми, його батьки. І - на жаль! - Не всі батьки такі ж геніальні, як їхні діти, і тому не всі батьки можуть геніальність своїх дітей розглянути, розпізнати і розвинути, створюючи для цього всі умови. Для дітей просто доленосно, щоб їх батьки розглянули і зрозуміли, в чому саме полягає їх дитяча геніальність.

Геніальність практична чи геніальність "Золоті руки". Ваша дитина чудово працює руками, тому що вони в нього "вставлені" саме тим кінцем, яким треба. І нічого з цих золотих рук не валиться. Такі діти краще всього вчаться на практиці - роблячи, майструючи, виготовляючи щось своїми руками, проводячи практичні досліди і беручи участь у конкретних справах. Їх девіз: "Більше справи, менше слів!" Просто пояснювати їм що-небудь усно, читаючи довгі лекції, майже марно. Вони навчаються і розвиваються, діючи, беручи безпосередню участь у практичних справах. Привласнимо таким дітям звання "Умільці", або "На всі руки майстра".

Геніальність науково-академічна або геніальність "Золоті мізки". Ваша дитина чудово вчиться, не відчуваючи особливих проблем із засвоєнням навчальної програми. Правда, не завжди може застосовувати отримані знання на практиці і в житті. Такі діти здобувають знання заради знання та освіта заради освіти. Їх життєвий девіз: "Менше справи, більше слів!", Тому що вони чудово навчаються на традиційних російських уроках і лекціях в режимі "слухай викладача, запам'ятовуй, повторюй за шаблоном". Привласнимо таким дітям звання "Академіки".

Геніальність житейсько - побутова або "Людина, яка вміє жити". Ваша дитина, можливо, і не вчиться дуже добре, але чудово орієнтується в житті і в побуті. Таких дітей дратують знання, які не можна відразу ж застосувати на практиці, хоча в юному віці вони можуть цього і не усвідомлювати. Таке ставлення до освіти, до отримання знань виникає, швидше за все, на інтуїтивному рівні. Вони не розуміють, навіщо треба щось вивчати, якщо це не має негайного практичного виходу. Такі діти засвоюють лише ті знання, які відповідають принципу "дізнався - застосував в житті". Їх девіз: "Більше життя, менше слів!" Їх найкращий вчитель - життя і самі повсякденні життєві ситуації. Такі діти не люблять навчальні предмети і знання, які відірвані від життя і малопріменіми на практиці. Вони більш схильні до практичних знань, які найкраще засвоюють і тут же застосовують в життя. Привласнимо таким дітям звання "Умільці жити".

Геніальність спортивно-фізична або геніальність "Золоті м'язи". Ваша дитина - чудовий спортсмен, він успішний в багатьох видах спорту та спортивних іграх. Причому мова не йде про те, що він буде завойовувати олімпійські медалі. Зовсім ні. Просто йому комфортно рухатися. Ці діти не тільки успішні в фізкультуру і спорт, вони ще й статний, підтягнуті, мають відмінну координацію рухів і взагалі виглядають красиво. Їх руху розмірені, хода швидка і пружинисті, їх спина - пряма, голова високо піднята ... Сидіти за партою шість уроків і не ворушиться - тортури для них. Їх стихія - рух. Їх життєве кредо: "Більше руху - менше слів і сидіння!" Вони прекрасно навчаються у процесі спортивних занять та тренувань. Привласнимо таким дітям звання "Фізкультурники".

Геніальність творча або геніальність "Золоте уява". Ваша дитина до будь-якого, самому звичайному справі, підходить творчо. Він весь час щось творить, фантазує, винаходить. Такі діти вчаться краще за все в процесі творчості. Для них шаблонні задачі і однотипні завдання - туга смертна. Їх життєве кредо: "Більше творчості, менше нудних однакових слів і справ!" Привласнимо таким дітям звання "Творці".

Геніальність художньо-артистична або геніальність "Золотий художник". Ваша дитина успішний в різних видах мистецтва. Такі діти найкраще розвиваються і вчаться, займаючись різними видами творчості. Їх девіз: "Більше мистецтва, хорошого і різного!" Привласнимо таким дітям звання "Митці" (варіант "Артисти", "Скульптори ").

Геніальність емоційна або геніальність" Золоті почуття ". Дитина не завжди знає і розуміє, але майже завжди відчуває, співчуває і приймає. Життєве кредо таких дітей: "Більше почуття, менше слів!" Вони найкраще навчаються через почуття та емоції, через переживання і співпереживання, через щире спілкування з іншими людьми і щиро співчуття цим людям. Їм не потрібні довгі словесні пояснення. Вони багато чого відчувають інтуїтивно. Вони легко спілкуються з іншими людьми. Привласнимо таким дітям звання "Володарі шостого почуття".

Так що, шановні батьки, не все те золото, що блищить, а ще те золото, що мислить, рухається, відчуває, діє і творить.

Я відзначила лише деякі, мабуть, основні з дитячих геніальності. А їх насправді величезна кількість. І, крім того, кожна з вищеназваних геніальності має по кілька видів і підвидів ... Скажімо, геніальність науково-академічна може бути різною: гуманітарної, математичної, природничо-наукової, лінгвістичної та ін А, приміром, геніальність творча може проявлятися в будь-якій сфері діяльності людини. І діти наші, які народжуються з різним кольором очей і типом волосся, точно також несуть у собі різні, закладені в них з народження, здібності.

 


Але донесуть вони їх до свого дорослого життя - це вже залежить від нас, батьків. Цілком можливо, що в результаті безграмотності або ліні дорослих ці дитячі геніальності будуть втрачені, а, може бути, і розтоптані, знехтувано і вбиті на якомусь етапі або якихось етапах великого шляху зростаючого людини.

Просто попередження: " Дорослі, обережно! Дитяча геніальність! "

І це всього лише означає, що ми, дорослі, не догледіли, не розглянули, не зрозуміли, не прийняли, не розвинули, не створили необхідних умов, а, може бути, і зовсім самі і вбили вроджені таланти власних дітей.

Звичайно, ми, дорослі, можемо розсадити всіх дітей за однакові парти і на однакові стільці. Ми можемо викладати їм всім все однаково, примушуючи дітей слухати наші лекції мовчки, при цьому струнко склавши руки і дивлячись лектору в рот. Нам, дорослим, так простіше і зручніше. І ми, звичайно ж, можемо організувати процес навчання дітей таким саме чином. І ми робимо це! Але це зовсім не означає, що всі діти при такому навчальному процесі справді чогось навчаться. Багато хто з них вчитися так, як ми їм пропонуємо, просто не зможуть. Як різні програми люди вводять в комп'ютери, так і різні здібності введені генетикою (а може бути, Богом або Вселенським розумом?) У наших дітей.

Різні діти мають різні мізки. Вони по-різному переробляють надходить до них з зовнішнього світу інформацію. І вимагати, щоб всі діти обробляли інформацію однаково, звичайно, можна, але це буде те саме що вимогу, щоб всі діти народжувалися, скажімо, блакитноокими, світловолосими і кучерявим. Уявляєте, як воно дитині з одного геніальністю, коли від нього жорстко вимагають геніальності зовсім іншого роду?!

Зрозуміло, треба надавати дитині всі можливості для гармонійного розвитку, але вводити стандартні нормативи і вимагати з усіх дітей однакових геніальності & mdash ; це вже занадто! І при цьому майже не звертати уваги на розвиток інших геніальних.

Треба визнати, що наша російська школа не дуже справляється з розвитком у дітей різних здібностей. Та вона, до речі сказати, і не дуже-то розбирається з різними видами і типами дитячих геніальності. Тому справа це лягає повністю на наші батьківські плечі. Це зробити на сучасному етапі можете і повинні тільки ви. Ви просто зобов'язані розпізнати, дізнатися, зрозуміти геніальності власну дитину, а потім дбайливо їх няньчити, пестити і розвивати.

Головне, ми повинні зрозуміти і прийняти, що всі діти різні. Кожна дитина при народженні має якусь геніальністю, або навіть кількома: умілець, академік, вміє жити, фізкультурник, творець, художник (артист), шосте відчуття.

Розберіться, який саме ваша дитина? Зрозуміти це не так-то просто. Батькам особливо важко зрозуміти і прийняти свою дитину, якщо вони, батьки, і їхні діти - люди абсолютно різних типів, що в реальному житті як раз і дуже часто відбувається. Батькові-академіку зрозуміти і прийняти дитину-спортсмена, а батькові-фінансисту - дитину-творця не так-то просто.Наші діти можуть нас, своїх батьків, і не розуміти, але ми, дорослі, розуміти і приймати їх з їх дитячими геніальності просто зобов'язані. Але часто, на жаль, цього не відбувається. У наших батьківських головах сидить якийсь певний (визначений нами самими, модою, часом, кимось ще?) Ідеал. Ми, наприклад, неодмінно хочемо, щоб наша дитина став успішним бізнесменом або фінансистом, або адвокатом, а він за своєю природою, за генотипом, за психотипом, по геніальності, в ньому з дитинства закладеної, - художник чи творець. Ну не його це справа! Але ми, батьки, нічого не хочемо чути і розуміти. Ми настирливо-тупо хочемо переробити, переплавити, перекувати, а десь і непомітно для себе переламати зростаючої людини, підтягуючи його до своїх батьківських бажанням, прагненням і ідеалам. Пристрасно хочемо - і все тут! "Хочу, щоб моя дитина опанував англійську досконало!" - Говорять багато батьків. Є у дитини до цього здібності чи ні - не важливо! Хочу - і все! Скільки дитячих геніальності розбилося про це вперте батьківське "хочу", геніальності, які не відповідали цьому батьківському "хочу".

Ми не можемо, не маємо права, не повинні шматувати і кроїти дітей за власним бажанням і розсуд. Ми не повинні створювати їх за власним образом і подобою теж. Цим займається без вас хтось інший чи щось інше. Інакше життя жорстко мстить за такі крою та маркування одягу. І ми, вперті і безграмотні батьки, отримуємо за свою впертість і безграмотність уроки крою і життя. Життя надає нам і нашим дітям свій розкрій, свій розклад і свій крій. Шкода, що ми, дорослі, цього не розуміємо, і це так туго доходить до нас у результаті суворих уроків, якщо доходить взагалі. Ще більше шкода, що від цього дорослого нерозуміння страждають наші діти, розгубили під час свого дитинства і юності власні вроджені геніальності, перетворюючись в бездарних неталановитих дорослих, виконуючих задумки своїх батьків і займаються не своєю справою, від чого неуспішних і глибоко нещасних.

Головне, що треба зрозуміти нам, дорослим, що всі діти в їхньому дитинстві - золоті. І якщо це дитяче золото тьмяніє з роками (хоча, як золото може тьмяніти?), Або гірше того, перероджується в якийсь інший метал, в якусь іншу субстанцію, то в тому пряма провина батьків.

 

Переглядів: 429 | Додав: zuxra | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
В верх страницы

В низ страницы